Bezpečné bývanie

Autor: Matúš Eduard Novák | 20.8.2015 o 15:28 | (upravené 27.8.2015 o 13:16) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  363x

Bezpečnosť je to na čo sa v dnešnej dobe najviac zameriavame. Chceme chrániť seba, ale aj svojich blízkych, ale ako?

Bezpečnosť je to na čo sa v dnešnej dobe najviac zameriavame. Chceme chrániť seba, ale aj svojich blízkych, ale ako? V dnešnej modernej dobe je už skoro samozrejmosťou aby mal každý rodinný dom alebo iné obytné či obchodné a administratívne priestory kamery. To čo v minulosti znelo ako sci-fi sa dnes dokáže na stenu nainštalovať v priebehu pár minút. O čom hovorím? Počuli ste už o IP kamerách? Ani ja nie, preto som sa začal o tieto technológie zaujímať viac, pretože sa čoraz viac začínajú používať na vonkajšie fasády domov. IP kamera je vlastne kamera a počítač v jednom. Zachytáva a vysiela živé zábery cez IP sieť a umožňuje tak autorizovaným užívateľom lokálne alebo na diaľku sledovať, ukladať a spravovať video zábery pomocou štandartnej sieťovej infraštruktúry založenej na IP.

Samozrejme je tam rozdiel aj čo sa týka ceny. Aj tu sa ukazuje výhoda moderných technológií kde sa bezpečnostné kamery z roka na rok vyvíjajú a zdokonaľujú. Zabezpečovacie kamerové systémy postavené na IP sieťach sú v celkových nákladoch na vlastníctvo lacnejšie ako analógové.
Rozdielom môže byť aj to, že sieťová bezpečnostná kamera disponuje s viacerými ďalšími funkciami a dokáže prenášať aj iné dáta než obrazové. Medzi tieto funkcie patrí detekcia pohybu v obraze, prenos zvuku, digitálne vstupy a výstupy (napríklad na rozsvietenie svetiel), rôzne mechanizmy pre ovládanie natočenia alebo zoomu kamery.

Zameriam sa ale práve na obyčajných ľudí a ich život v rodinných domoch, ktorý najčastejšie preferujú bezpečnostné kamery na vonkajšiu stenu. V bytových domoch sa kamerové systémy inštalujú najmä do vchodov a spoločných priestorov. V nich je to čo sa týka financovania omnoho ľahšie, pretože sa dávajú na jednu, dve kamery spoločné peniaze z fondov. Zabezpečenie rodinného domu je jedna z väčších bezpečnostných výziev súčasnosti. Rodinné domy sú z kriminálneho hľadiska viac náchylné ako napríklad byty. Trestná a lúpežná činnosť býva totiž vo vzťahu k rodinným domom páchateľmi viac pravdepodobnejšia. Páchateľmi nebývajú iba neznáme osoby, ale často susedia a známe tváre z okolia čo nám pomôže kamerový systém objasniť. S kamerovým systémom je obrovská pravdepodobnosť, že dolapenie zlodeja bude otázkou pár hodín či blízkych dní. Prosím, zabudnite na wifi bezpečnostné riešenie. Samozrejmosťou je, že pri stavbe alebo rekonštrukcií domu je nutné myslieť na to, že kamerový systém je potrebné pripojiť do elektrickej siete káblom. V žiadnom prípade nestačí obyčajná wifi sieť. Samozrejme, nie je škoda ju mať, to vôbec nie, ale kvôli bezpečnosti je kábel najlepšia voľba.

Teraz zase niečo z iného súdku. Nie len v obytných štvrtiach je potrebné mať moderné zabezpečenie pomocou kamier. Chaty a Chalupy. Objekty, ktoré nie sú celoročne obývané sú najľahším terčom zlodejov a vlamačov. Pri ich zabezpečovaní je preto potrebné sústrediť sa na čo najväčšiu kompenzáciu práve tohto nedostatku.
Ak to technické možnosti dovoľujú a je dostupný aspoň nejaký internetový signál, dá sa spraviť také zapojenie, aby si majitelia objektu mohli prezerať chatu či chalupu a jeho okolie aj vzdialene. Cez PC, mobil, alebo tablet. Samozrejmosťou by malo byť v dnešnej dobe vyhotovovanie záznamu, ktorý sa archivuje na niekoľko dní. Dnes by s nájdením podobného kamerového systému nemal byť veľký problém. Finančne sa to utiahnuť dá. Hlavne si treba povedať, že bezpečnosť je nadovšetko a chránime nás, našu rodinu a svoje spomienky, ktoré sme do domu vložili či už pri stavbe alebo vložením svojich cenností doň. Rozhodnutie je už len na Vás!

 

 

Ďakujem. Ak sa Vám článok páčil a dočítali ste si ho až do konca neváhajte mi zvýšiť karmu, prípadne lajk alebo napísať komentár. Budem vďačný za Vašu spätnú väzbu :-).

 

Odkazy na stránky s bezpečnostnými kamerami:

http://www.kameryip.sk/
http://www.kameryshop.sk/

Facebook
Google+

Zdroje a obrázky: wikipedia.org a www.google.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.


Už ste čítali?