Starbucks a Slovensko: #2

Autor: Matúš Eduard Novák | 28.7.2016 o 11:09 | (upravené 6.8.2016 o 0:35) Karma článku: 1,06 | Prečítané:  296x

Ďalší článok a novo sa rozbiehajúcej firme na Slovensku. O sieti kaviarní, ktorá je celosvetovo známa a mnoho ľudí sa na tento príchod tešilo.

Viem že toho bolo popísaného veľa, ale nedá mi to aspoň nezhrnúť. Jeden článok už o tejto spoločnosti mám a sľúbil som, že ho bude aktualizovať, ale vzhľadom k tomu, že by som ho zbytočne predlžoval, rozhodol som sa napísať nový a výrazne kratší.

Ako viete naozaj len nedávno táto celosvetová značka kávy otvorila svoju prvú predajňu aj na Slovensku v obchodnom centre Aupark, kde nahradila u nás už dlhšie pôsobiacu firmu Coffeeshop Company. Získala tým veľký a lukratívny priestor Bratislavského Auparku. Ja sám som sa tešil, že konečne prišli aj na Slovensko. Neberte ma prosím zle, ja mám rád tradičné kaviarne, ktoré patria do centier slovenských miest. Nie som taktiež zarytý fanúšik Amerických výdobytkov, ale mal som radosť, že niekto nový objavil Slovensko. Že sme opäť na mape niečoho nového.

Práve za pár dní otvorí priam raketovou rýchlosťou Starbucks ďalšiu predajňu v Bratislave. Bola to otázka času a napriek tomu, že poľská firma, ktorá pre strednú Európu zahŕňa rozširovanie reťazcov ako Burger King, KFC a aj Starbucks, neverila nášmu trhu, tak v takom krátkom časovom horizonte otvára ďalšiu. Musíme si asi počkať na samostatnú predajňu, ale bude sa jednať o stánok v obchodnom centre Eurovea v strede galérie. Prípravy finišujú a plánuje sa aj lepšia propagácia. Predsa len už vedia ako na slovenských zákazníkov. Hovorí sa o otvorení tretieho Starbucks, v Central shopping center do konca roka. Ide len o fámy, ale myslím, že je to takmer isté a je to strategické miesto na Trnavskom mýte.

O tom či sa otvoria aj iné prevádzky sa zatiaľ nevie a taktiež sa nevie či mimo Bratislavy pribudnú predajne tejto kávy. Je to ale možné, určite v krajských mestách. V Českej republike otvorila v Prahe táto spoločnosť prvú kaviareň až v roku 2009, je to samozrejme skôr ako u nás, ale nie tak výrazne. Už skôr som čítal, že Bratislava sa Prahe ani nepriblíži, pretože má otvorených niekoľko predajní a práve u nás neotvoria ani polovicu. Podľa mňa sa ten človek mýlil a najmenej polovica z tých v Prahe v Bratislave bude. Je stále veľa miest, kde môže byť a mnoho ľudí si tam skočí na kávu už len z princípu. V samotnom Brne neverili, že to bude fungovať a radšej otvorili prvú predajňu v zabehnutom obchodnom centre až pri diaľnici za Brnom, kde mali jasný úspech. Boli opatrní a neotvorili predajňu v centre mesta. Taktiež to nenechalo na seba dlho čakať, druhú otvorili v obchodnom centre priamo v meste a tretiu len pred pár mesiacmi aj samostatne na hlavnom námestí v Brne a stále je tam plno. Staré a z

abehnuté kaviarne sa nemusia báť. Stáli zákazníci si ich nájdu vždy. Rovnaký názor majú aj profesionáli v tejto oblasti. Čo sa týka cien, uznávam aj ja, sú príliš vysoké. Také boli aj sťažnosti prvých zákazníkov, takže myslím, že vedenie v najbližšej budúcnosti musí prehodnotiť kúpnu silu v Bratislave, najmä kvôli rozdielnym cenovým triedam v našom hlavnom mieste a neďalekej Viedni.

Tak už treba len čakať a ja sa pokúsim opäť pri niečom novom prísť s novými informáciami.

 

Zdroj obrázkov: google.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bitkári v škole v Demandiciach skončili, spolužiaci naďalej pykajú

Žiaci z obcí Lontov a Ipeľský Sokolec naďalej chodia do Demandíc, hoci si musia preplácať cestu sami.

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil.


Už ste čítali?